Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy & Triky:

1) Vždy zůstat v pohybu. Nehybný cíl je mrtvý cíl a člověk nikdy neví, kdy na druhé straně mapy číhá někdo se sniperem a směje se, jak vám o vteřinu později dá "hedku" protože dřepíte na jednom místě a jste lehký cíl. S některými zbraněmi je výhodné pohybovat se i při přestřelce (např. MP5). Pokud se dobře naučíte koordinovat váš pohyb s mířením myší, můžete tak být těžší cíl a získat tak výhodu.

2) Skrčení zvyšuje vaši přesnost, takže pokud se dostanete do šance prvního výstřelu někde z úkrytu, určitě buďte skrčení. Vaše první výstřely tak budou mnohem přesnější. Skrčení při čekání na jednom místě je nezbytnost..

3) Při chůzi, nebo běhu držte zaměřovač v úrovni hlavy. Budete tak mít větší šanci na headshot při náhodném střetu třeba kolem rohu, nebo dveří. Snižujete tak také čas potřebný k zaměření horní části protivníka.

4) Když se blížíte k rohu, je výhodné za běhu vyskočit a otočit se do směru za roh. Případného protivníka za rohem tak překvapíte a bude pro něj mnohem těžší vám dát headshot.

5) Nepodceňujte vaši sekundární zbraň. Pokud jste vystříleli celý zásobník a musíte nabíjet během přestřelky, ihned přepněte na pistoli a tak můžete krýt ústup, nebo dorazit protivníka. To Vám může opravdu zachránit život.

6) Pokud začínáte s CS jako úplní začátečníci, zvykněte si používat zbraně jako MP5. Je to automatická zbraň, docela přesná a s její pomocí si vytvoříte základní zkušenosti pro postup na náročnější zbraně.

7) Skok s následným přikrčením je důležitá herní technika. Dovolí Vám to vyskočit na vyšší překážky a proskočit úzkými okny nebo mezerami. Naučte se tuto techniku v praxi dokonale používat.

8) Nedělejte stejnou věc znovu a znovu. Oponenti se učí rychle a jestliže se Vám někoho podaří zabít třeba z nějaké léčky, nezkoušejte to samé hned další kolo. Soupeř už na to bude připraven. Pokuste se procházet mapou a využívat příležitosti ke skórování. Být předvídatelný = jistá smrt.

9) Vždy se snažte pohybovat ve skupinách. Vyhlídky na přežití jsou tak mnohem větší. Ihned po startu nikam sami neutíkejte ani pokud jste už zkušený hráč, protože nikdy nevíte, kde narazíte na skupinu protivníků a pak musíte mít opravdu velký skill, ale spíše budete muset jak se říká "zahaluzit" :)). Kryjte se navzájem se spoluhráči a zůstanete na živu déle.

10) Nauč se co nejvíce map. Dobrým způsobem může být přepnutí do módu diváka a plachtit kolem a učit se rozvržení a cíle mapy jako je bomba a rukojmí. Sledujte, jakým způsobem se po mapě pohybují hráči. Znát nejrychlejší cestu na klíčová místa je základem úspěchu.

11) Když si všimnete snipera, nezkoušejte ho zastřelit pokud víte, že Vás vidí. Buď se mu podle možností vyhněte, nebo se k němu co nejrychleji snažte dostat s velmi nepravidelným a úskočným stylem pohybu. Čím blíže budete tím se šance přesouvají na vaši stranu. Opravdu zkušenému sniperovi je ale většinou lepši se vyhnout.

12) Pokud si to můžete dovolit, vždy si na začátku kola kupte granáty. Můžete je pak použít k hodu za roh, pokud tam čekáte protivníka, nebo můžete HE hodit mezi skupinu útočníků a hromadně je tak oslabit. Dejte ale pozor při používání flashbangů, protože mohou oslepit vaše spoluhráče stejně tak jako nepřátele (pokud se Vám uprostřed střelby povede oslepit vaše spoluhráče, jste ihned považováni za vrcholnou lamku, tak pozor na to).

13) Tým potřebuje správnou směs zbraní. Takže, jestliže si všimnete, že si každý člen týmu kupuje sniper, je vhodné, abyste si alespoň vy koupili nějakou automatickou zbraň za účelem jejich krytí.

14) Nezapomeňte koupit neprůstřelnou vestu a helmu. Pokud toto vybavení máte, vaše šance na přežití jsou několikanásobně vyšší. Pokud se setká hráč s vestou a bez vesty, šance na zabití toho druhého jsou jasně na straně toho s vestou. Nezapomeňte také na koupení nové neprůstřelné výbavy, pokud je už vaše současná poškozená.

15) Střelba na hlavu způsobuje mnohem větší poškození než střelba na tělo. Proto se snažte o headshot. Pokud se vám podaří jako prvnímu, máte většinou vyhráno.

16) Zvláště u zbraní jako AK-47 se v režimu automatické střelby rychle ztrácí přesnost. Proto střílejte po dávkách. Vystřelte vždy dva až tři náboje a pak znovu a znovu. Největší přesnosti dosáhnete střelbou po jednotlivých nábojích.

17) Vždy poskytněte ochranu hráči s bombou, nebo VIP. Tito lidé jsou základní věcí pro úspěch v kole, a tak se jejich udržení na živu vyplatí. Jestliže vy jste hráč s bombou, nebo VIP, nikdy nechoďte na vlastní pěst.

18) Když si všimnete aktivované bomby, nesnažte se ji hned deaktivovat. Chytří teroristé na Vás budou číhat a pokusí se Vás zabít ve chvíli, kdy budete deaktivovat a budete bezbranní. Proto vždy hledejte nejdříve možnou past v podobě schovaných protihráčů.

19) Schováte-li se v temných rozích, nebo za překážkami, budete tak mnohem méně na očích a tím i obtížnější cíl. Tato taktika je obzvláště důležitá pokud jste zrovna sniper.

20) Užívejte zvuk ve váš prospěch posloucháním zvuků pohybu. Díky tomu můžete určit polohu protivníka a překvapit ho rychlým útokem. Pokud je důležité zůstat potichu, používejte pro pohyb pomalejší, ale zato naprosto tichou chůzi.. Nejlepší je používat sluchátka, nebo hlasité reproduktory.

21) Nějaké zbraně mohou střílet skrz některé zdi. Naučte se, které zbraně prostřelí které zdi. Pokud potom víte o někom za překážkou, kterou lze prostřelit, zkuste ho přes ni zasáhnout. Tuto techniku také můžete využít při průchodu kolem dveří, abyste měli jistotu, že za nimi nikdo nečeká.

22) Hráč který zabije rukojmí, bude velmi tvrdě peněžně penalizován. Proto si na rukojmí dávají všichni pozor. Toho můžete využít např. při ústupu, kdy se za rukojmí můžete schovat. Musíte si ale dávat pozor na útok o zad.

23) Pokud můžete dobít, udělejte to dříve, než budete mít málo nábojů k případnému útoku na nepřítele. Zároveň je ale zbytečné dobíjet po vystřelení jen pár nábojů. Při dobíjení je také vhodné schovat se například za roh, nebo nějakou jinou překážku.

24) Často se Vám stane, že budete muset použít vaši sekundární zbraň. Proto pokud si to můžete dovolit, pořiďte si lepší pistoli. Vaše palebná sílá pak bude mnohem lepší.

25) Užívat rádiové příkazy Vám pomůže komunikovat efektivně. A neváhejte na ně odpovídat, jestliže je slyšíte. Když někdo říká "potřebuji kryt", asi to myslí vážně!

26) Zbraně jako sekundární pistole, nebo nůž Vám dovolí běžet mnohem rychleji. To je výhodné například při startu kola, kdy je důležité dostat se co nerychleji na klíčová místa.